1984 „Specjalny rodzaj kontrastu” LP Powiększ do pełnego rozmiaru

1984 „Specjalny rodzaj kontrastu” LP

59,00 PLN

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również ...

Ćwierć wieku po nagraniu ukazuje się po raz pierwszy na winylu zaginiona perła polskiego undergroundu lat 80-tych. Powstała na skrzyżowaniu cold wave, new wave i post punka, nagrana w 1988 roku, ale zaginiona i niewydana wówczas studyjna płyta legendarnego zespołu 1984. Polityczna, obrazoburcza, mistyczna. Szczytowe osiągnięcie rzeszowskiej grupy lat 80-tych.

31 marca 2014 roku zatrzeszczy na Waszych gramofonach i poczujecie, być może po raz pierwszy, głębie „czarnego albumu” – sztandarowej płyty zespołu Piotrka „Mizernego” Liszcza.

Oprócz oryginalnego materiału muzycznego, na wkładce znajdziecie wywiad z liderem grupy dotyczący powstania tego albumu.

Płyta została zarejestrowana przez 1984 na zamówienie Klubu Plytowego Razem w RSC Studio w Rzeszowie na przełomie 1987-88 r. Niestety nigdy nie została wydana - Klub Płytowy Razem zakończył działalność, potem muzycy starali się zainteresować materiałem firmę Rogot. W międzyczasie taśma-matka zaginęła i ukazanie się płyty stało się niemożliwe.


1     "Pierwszy śnieg"                
2     "Wstajemy na raz, śpiewamy na dwa"                
3     "Święto urodzaju"                
4     "Ferma hodowlana"                
5     "Zaśpiewaj wojowniku"                
6     "Manitou"                
7     "Zabiłem pająka"                
8     "Pierwszy dzień zmartwychwstania"

  • kraj pl

Producenci