ACTIVE MINDS "It's perfectly obvious the system doesn't work" LP Powiększ do pełnego rozmiaru

ACTIVE MINDS "It's perfectly obvious the system doesn't work" LP

Nowy album firmowany m.in. przez NNNW. Wciąż wtykający kij w mrowisko, wciąż zadający niewygodne pytania i wciąż niewybrednie punk rockowi.

Nikt Nic Nie Wie / Loony Tunes / Maloka / Active 2008

Więcej szczegółów

50,00 PLN

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również ...

Ufff, ten duet (!!!) hałaśliwych braci ze wschodniego wybrzeża Anglii nie ma nawet na własnych stronach niczego na kształt biografii... Od zawsze byli bardzo pod prąd nawet jak na standardy punk rockowe. Poznaliśmy ich na trasie w Polsce na wiosnę 1989 roku - przejechali nasz kraj (i kawałek Europy) pociągami. Od koncertu, jaki zagrali w sali prób ULICY rozpoczęły się związki NNNW z Active Minds i współpraca (również wydawnicza) z prowadzonym przez nich wydawnictwem Loony Tunes.

Współpracowaliśmy z nimi przy wydaniu kilku tytułów z ich bogatej dyskografii, organizowaliśmy dla nich koncerty (kiedy w połowie lat 90-tych znów zjawili się u nas pociągiem!), oni z kolei na jednej z wydanych przez siebie składankowych płyt "A scream from the silence" umieścili właśnie Ulicę.

Od zawsze znani byli z zadawania niewygodnych, trudnych pytań, odwoływali się do korzeni d.i.y. punk, nie ulegali przemijającym modom. Przez wiele lat byli - coraz bardziej osamotnionymi - oponentami jeśli chodzi o wydawanie (a nawet rozprowadzanie) muzyki na CD, w którym widzieli jedynie kolejny format wymyślony przez wielkie koncerny dla sprzedania jeszcze raz tego samego produktu w nowym opakowaniu. Jakże prorocze słowa, gdy dziś te same koncerny obwieszczają nadejście rychłego końca ery CD...

Po kilku latach ciszy wracają z nowym albumem, który w warstwie tekstowej nie stracił nic z pazura dawniejszych wydawnictw, a w muzycznej serwuje wciąż to, do czego Active Minds nas przyzwyczaili. Nieco światła na przesłanie grupy może rzucić fakt, że gitarzysta zespołu jest jedną z ważniejszych postaci angielskiej Partii Zielonych...

Ciekawe jak nowa generacja punx, którzy pewnie nie znają starszych produkcji zespołu (powstałych czasem przed ich narodzinami), odbiorą minimalistyczną wersję szczerego punk rocka?


Nakładem NNNW ukazała się również kaseta:

NNNW 65 ACTIVE MINDS „Free to be chained” MC

 

Dotychczasowe solowe wydawnictwa (dostępne na stronie sklep.nnnw.pl):

"It's perfectly obvious that this system doesn't work" LP / CD
"Recipe for disaster" 7"
"The national lotta e" 7"
"I'm not a tourist... I live here" 7"
"Free to be chained" LP / KASETA
"Dis is getting pathetic..." 7"
"The lunatics have taken over the asylum" flexi
"Behind the mask" 7"
"Capitalism is a disease and money an addictive drug..." 7"
"Welcome to the slaughterhouse" LP

  • kraj uk

Producenci