v/a "We Are The Flowers In The Red Zone" LP Powiększ do pełnego rozmiaru

v/a "We Are The Flowers In The Red Zone" LP

69,00 PLN

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również ...

Winylowa reedycja pierwszej w historii międzynarodowej składanki HC/Punk z zespołami z bloku wschodniego. Oryginalnie składanka została wydana na kasecie przez zasłużoną warszawską wytwórnię QQRYQ w 1988 roku.
Obok kompilacji “Izolacja” (kapele z ZSRR+Dezerter, Tank Records) czy “Barikady Nove Fronty” (kapele z Czechosłowacji w ZK Tapes) była to jedna z nielicznych okazji szerszego poznania zespołów punk działających w krajach układu warszawskiego.
W tym okresie zdobycie nagrań czypublikacji zsąsiednich krajów było zdecydowanie trudniejsze niż zdobycie materiałów od zachodnich punx. Nasilone kontrole graniczne, cenzura, inwigilacja i represje z jakimi zmagało się polityczne, kulturalne i muzyczne podziemie wewnątrz innych krajów “demokracji ludowej”były niejednokrotnie silniejsze niż w Polsce w okresie po stanie wojennym. Kasety i ziny były szmuglowane przez granice, a ryzyko było realne – przykładem jest aresztowania Michy z zespołu Namenlos na granicy polsko-niemieckiej, którego rezultatem była całkowita konfiskata zina “Inside” i poważne zarzuty. Zine wydrukowany został w Warszawie dla berlińskich przyjaciół, borykających się z jeszcze większym problemem dostępu do xero czy drukarni niż miało tomiejsce wśród rodzimych wydawców publikacji trzeciego obiego.
Nawiązanie kontaktu między Piotrem Pietią Wierzbickim z QQRYQ, a Herne Pietzkerem - który był jednym z głównych animatorówsceny w Berlinie wschodnim, zaowocowało wymianą informacji, raportami z NRD publikowanymi w zinie „QQRYQ” i rzecz jasna - integracją środowisk i wspólnymi balangami. Ponadto polskie zespoły zaczęły być zapraszane do występów w Niemczech i odwrotnie. Dziedzictwo tej współpracy, która rozpoczęła się ponad trzydzieści lat temu jest nadal wykorzystywane przez kolejne generacje punkowych grup.
 
Kompilacja „We are the flowers in red zone” zawiera nagrania zespołów z NRD, Węgier i Polski. Oznaczona została jako „vol.1”, ale druga część samplera, która miała zawierać nagrania z innych krajów bloku wschodniego nigdy nie doszła do skutku. Zespoły zamieszczone na kompilacji to ANDREA’S AUSLAUF, WARTBURGS FÜR WALTER oraz połączone siły grup NAMENLOS i KEIN TALENT z Niemiec Wschodnich (nagrane na żywo podczas ich nielegalnej trasy koncertowej w Polsce w 1987 roku, zorganizowanej przez QQRYQ). Węgierską scenę reprezentowali DIE TROTTEL i BIZTONSAGI TANACS, a Polska oferowała nigdzie indziej nie publikowane w tych wersjach nagrania zespołów DEZERTER, TRYBUNA BRUDU i A.P.S.F. (czyli Anti-Polish Science Fiction).
Winylowa reedycjazawiera pełną wersję nagrania (niektóre taśmy pojawiły się z okrojonym materiałem) oraz dwa booklety: pierwszy ze wspomnieniami Pietii i wywiadem z nim zamieszczonym w książce „Warschauer Punk Pact” Aleksandra Pehlemanna, opisynielegalnychtras koncertowych po Polsce niemieckich zespołów Namenlos i Wartburgs Für Walter, przedruki wschodnioniemieckich raportów z zina „QQRYQ” oraz archiwalne zdjęcia.
Booklet nr 2 to wierna reprodukcja zina „Inside”# 1 z Berlina Wschodniego, wydrukowanego w
Warszawie, a którego próba przeszmuglowania przez granicę, zakończyła się całkowitą konfiskatą
przez NRD-owską policję. Wiele lat później w aktach Stasi, odnaleziony został jeden jedyny
zachowany egzemplarz tej publikacji.

Producenci