NATIONS ON FIRE "Death of the pro​-​lifer" LP Powiększ do pełnego rozmiaru

NATIONS ON FIRE "Death of the pro​-​lifer" LP

50,00 PLN

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również ...

Reedycja ostatniej płyty belgijskiej formacji. Pierwotnie wydana w 1995 przez Genet Records na winylu i Conquer The World Records na CD. Było to również jedno z pierwszych wydawnictw kasetowych w Refuse. Materiał zarejestrowano w latach 1993-1995 już po znaczących zmianach personalnych. Po odejściu Davida, obowiązki wokalisty przejął Edward (również gitara). Płyta zawiera piętnaście utworów, z czego cztery zarejestrowano podczas wystepu zespołu w Kolonii. Tematem przewodnim płyty jest prawo kobiet do wolnego wyboru. W tamtym okresie część sceny straight edge / hardcore zainspirowana była prawicowym fundamentalistycznym ruchem pro-life. Tą płytą zespół zajął wyraźne stanowisko i wsparł postawy pro-choice. Co prawda po ponad dwudziestu latach poglądy ograniczania kobiet do legalnej aborcji generalnie nie są już zauważane wewnątrz sceny HC, to przekaz zespołu jest wciąż aktualny – dyskusja ta wciąż toczy się w wielu krajach na poziomie politycznego mainstreamu.

Pozostałe tematy poruszane na płycie to problem nacjonalizmu - którego rezultatem był krwawy konflikt na Bałkanach, rasizm czy degradacja środowiska.

Po 24 latach latach od wydania, pożegnalna płyta jednego z najbardziej znaczących zespołów straight edge HC w Europie znów dostępna iznów inspiruje swoim przekazem wymierzonym w seksizm, nacjonalizm, homofobię i religię.

  • kraj be

Producenci