Zaduszki [Rutu Modan] - komiks Powiększ do pełnego rozmiaru

Zaduszki [Rutu Modan] - komiks

49,90 PLN

Autorka głośnych i nagradzanych na całym świecie „Ran wylotowych” wraca z opowieścią o rodzinach, ich sekretach i tym, jak skomplikowane potrafią być więzy miłości.

Po śmierci swojego syna Regina Segal postanawia zabrać wnuczkę Mikę do Warszawy, by odnaleźć posiadłość, którą jej rodzina straciła podczas II wojny światowej. Jednak po ich przylocie z Izraela Regina zaczyna się dziwnie zachowywać. Odzyskanie dawnej własności przestaje być dla niej priorytetem i Mika czuje, że babka coś przed nią ukrywa. Młoda dziewczyna, odkrywając współczesną Warszawę, odkrywa też wielki rodzinny sekret.

Rozgrywająca się tuż przed Zaduszkami historia pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji, humoru i wzruszeń, ale też refleksji nad trudnymi polsko-żydowskimi relacjami. Realizm sąsiaduje tu z sytuacjami absurdalnymi, a psychologicznie skomplikowani bohaterowie z postaciami jak ze slapstickowej komedii. Dzięki tym kontrastom Rutu Modan udaje się stworzyć w „Zaduszkach” niesłychanie żywy, wielowymiarowy świat.

Oszałamiająca książka! Dzięki niezwykłemu talentowi Modan Warszawa wręcz ożywa na stronach  „Zaduszek”.

Globe & Mail

Modan ma wyjątkową umiejętność – mówi coś bardzo prawdziwego o ludzkości przy pomocy historii o małych rodzinnych dramatach.

Publishers Weekly

Dobrze napisane i pełne niuansów dialogi dotrzymują kroku świetnej kresce.

Booklist

Misternie skonstruowana historia rodzinna, w której przeplatają się teraźniejszość z przeszłością.

School Library Journal

  • język polski

Producenci