search

KREMLOWSKIE KURANTY "Zanim" CD

30,00 zł
Brutto

Trzeci materiał kapeli z Jasła istniejącej już bez mała 20 lat! Od punk rocka pod wyraźnym wpływem the Clash, po melodyjne rockabilly, wszystko okraszone znanym z poprzednich materiałów niezwykłym głosem wokalistki. Wraz z nowym materiałem Kuranty nagrały oparty na rosyjskim klasycznym motywie kawałekm "Buria" - koncertowy przebój zespołu z najbardziej punkowego okresu ich działalności.

Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Kremlowskie Kuranty (wczoraj i dziś)

Grupa Kremlowskie Kuranty powstała na przełomie 1985/1986 roku w Jaśle z inicjatywy Irka Dańko, wówczas studenta I roku historii UJ, mającego za sobą występy w punkowej kapeli SDC. Prócz niego - z pierwszego okresu działalności - pozostał do dziś drugi gitarzysta Sławek Pikuła oraz część kawałków granych na koncertach. Nazwa zespołu nawiązuje do socrealistycznego dramatu Mikołaja Pogodina i słynnego zegara na Kremlu, odmierzającego czas w skomunizowanej Europy Wschodniej. Grupa występowała głównie w południowej Polsce, zanim rozpadła się w 1989 r. Wznowiła próby dwa lata później. Do Irka i Sławka dołączyła wówczas reszta obecnego składu, czyli Agnieszka Boroń (wokal), Krzysiek Płaziak (bębny) i Rysiek Piskorowski (bas) z punkowej kapeli Ural. Kilka lat grała również skrzypaczka Agnieszka Henzel. Rzadkie na niezależnej scenie połączenie gitar i skrzypiec sprawiło, że niektórzy określali muzykę jaślan jako folk-punk, inni zaś doszukiwali się związków z poezją śpiewaną, do czego skłaniały dalekie od punkowego schematu teksty Irka.

Kuranty występowały zarówno w małych salkach, jaki i na dużych festiwalach w Jarocinie, Węgorzewie czy na katowickich Odjazdach. Efektem przerwanego przez skinów koncertu w Rabce była znajomość z Uszatym z firmy Nikt Nic Nie Wie i wydanie w 1995 r. pierwszej kasety Kurantów z 12 piosenkami nagranymi w studio SPAart pod Rzeszowem. Następny materiał ukazał się trzy lata później na kasecie „Ludzie to kupią” i płycie „Ludzie to lubią”, zawierającej również starsze nagrania zespołu. Wydawnictwo firmowała hard-corowa wytwórnia Shing Records. Kilka piosenek, w tym najbardziej znana „H-mol”, trafiło później na niezależne składanki płytowe (m.in. „Garaż”, „Arlekin”, „Ostry dyżur” vol. 1% wydawnictwa Pasażer) i listy przebojów (Radiostacja).

1. Zanim(4:16)
2. Lokatorzy(4:54)
3. Mówili(2:46)
4. Trojka(3:49)
5. Wszystko płonie(4:05)
6. Zupa(4:33)
7. Rozdwojenie(4:49)
8. Nocna mantra(5:01)
9. Bezcelnie(4:60)
10. Co minutę(2:59)
11. Buria (2:14)

Nikt Nic Nie Wie 2004
total time - 44:29

Opis

kraj
pl
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.